EduCanada.pl
Agencja edukacyjna-Kanada
Social media
Facebook, Instagram, Blog
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Brief

EduCanada.pl to portal, który powstał z myślą o uczniach, planujących kontynuować naukę w kanadyjskich szkołach średnich. Śmiało można powiedzieć, że jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie wśród polskich uczniów wyjazdem i kontynuacją nauki w Kanadzie.

Social media marketing

Współpracę z EduCanada.pl rozpoczęsliśmy niemalże od samego początku działania portalu. Przejęliśmy fanpage, który mimo, że działał od kilku miesięcy nie publikowano na nim żadnych treści. Naszym zadaniem było stworzenie strategii i harmonogramu działań na Facebooku i Instagramie, których odbiorcami są zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.

Zaprojektowaliśmy spójną z identyfikacją portalu komunikację graficzną na Facebooku oraz estetyczny layout postów na Instagramie. Podobnie jak w przypadku pozostałych klientów naszą współpracę rozpoczęliśmy od stworzenia koncepcji komunikacji spełniającej założenia twórców EduCanada.pl.

Content marketing

We współpracy z ekspertami EduCanada.pl tworzymy treści, które kolejno zapełniają rubrykę aktualności. Zgodnie z założeniami komunikacyjnymi tworzymy treści odnoszące się do szkół i możliwości jakie otwierają się przed uczniami dzięki zmianie środowiska, ale także te dotyczące życia w Kanadzie i kanadyjskiej kultury.

Działania sponsorowane (Facebook i Google Ads)

W związku z tym, że zarówno portal jak i konta w sieciach społecznościowych startowały niemalże od 0, prowadzimy niewielkie działania reklamowe, których celem jest zebranie jak największej liczby osób obserwujących portal. Dodatkowo w dalszym etapie naszej współpracy zajęliśmy się także optymalizacją działań w sieci reklamowej Google, które umożliwiły nam dotarcie do osób realnie zainteresowanych wyjazdem do liceum w Kanadzie.